Антитези Маркіона

Читаючи Біблію, ви, безсумнівно, помічали, що Старий і Новий Завіт по різному уявляють собі Бога. Чи цікавилися ви, чому бог старого Завіту є богом тільки Ізраїлю і не цікавиться язичницькими народами? Питали ви, чому він любить тільки Ізраїль? Чи не здається вам дивним, що бог наказував Ізраїлю вбити тисячі людей, і що він послав ангела смерті винищити тисячі невинних немовлят і дітей в Єгипті? Чи не здається вам настільки ж дивним, що цей бог ревнивий, і ревнивий настільки, що одне з його імен - Ревнивець (Вих. 34:14 )? Ці питання бентежать багатьох щирих християн, які читають Старий Завіт. Враховуючи, що і Старий, і Новий Завіт прийнято вважати словом Божим, це стає справжнім парадоксом . Ще збільшуючи збентеження, перекладачі Старого Завіту перевели הוהי як « Господь», а не як ім'я власне « Єгова ». Безсумнівно, це було зроблено для того, щоб читач не зміг відрізнити Господа Старого Завіту від Господа Нового .

 

 

Відносно Старого Завіту ми повинні вирішити - або пророки , посівши про свого бога Єгови , брехали про нього , або вони говорили про нього правду. Якщо вони брехали про нього , ми не повинні приймати в розрахунок нічого з того , що вони сказали про свого бога , і всі описи діяльності Єгови в Старому Завіті. Якщо вони дійсно говорили правду , ми дізнаємося , що їх бог Єгова був мстивим тираном , ревнивим , брехливим і творить зло. У даній статті ми виходимо з того , що вони були правдиві.

 

У другому столітті благовестник Маркіон побачив цю проблему і зайнявся нею . Іудео- християнська більшість енергійно протистояло його поглядам. Це викликало найбільший розкол в історії християнства, але він був настільки добре прихований християнськими істориками, що пізніше тільки мало хто знав про нього. Завдяки зростанню освіти і сьогоднішній доступності інформації прихована історія починає виходити на світло. Сьогодні багато християн, читаючи Старий і Новий Заповіти, переконуються в протиріччі між Єговою і Отцем Небесним. Виникає питання, чи є єврейський бог Єгова і Отець Небесний одним і тим же Богом? Чи може Бог бути одночасно і благим, і злим? Метою цієї статті є привернути увагу читачів до тих уривків Біблії , які однозначно вказують на протиріччя ( антитези ) між єврейським богом Єговою і Отцем Небесним, Богом Ісуса. Ці « антитези » очевидні і не мають нестачі в прикладах на сторінках нашої Біблії. Я присвятив служінню більше двадцяти років, перш ніж прийняв рішення більше не займатися апологією і виправданнями поганого поводження Єгови і почав шукати вирішення цієї дилеми. Тепер, після декількох років серйозного вивчення і дослідження цього парадоксу, я представляю результати своїх зусиль на суд читачів.

 

                                                                                                              Керолл Р. Бірбауер

 

 

                                                                             Антитези

                                                                         Парадокс богів

 

Описание: http://4.bp.blogspot.com/-7wPtHSil83E/UvvF9xWoeMI/AAAAAAAAA5g/yDFdNfA8eqU/s1600/%D0%B7%D0%B0%D0%B3%D1%80%D1%83%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D0%BE%D0%B5.jpg

 

Багато уважні християни, серйозно читають Біблію, помічали, ймовірно, що образ Бога в Старому Завіті повністю відмінний від образу Бога Ісуса в Новому. Багато лідерів сучасного християнства або закривають очі на цю проблему, або заявляють , що її не існує. Деякі дійшли до своєрідної виверти, такий, як «прогресивне одкровення». Однак це не вирішує проблеми. Це протиріччя викликало чималі розбіжності і серед християн другого століття.


У той час у християн ще не було канону Нового Завіту, і більшість з них користувалися єврейськими писаннями. Це стало причиною прихильності до понять іудейської релігії. Християнство в той час було не більше ніж « рухом Ісуса» , пов'язаним з іудаїзмом. Сенс призову апостола Павла полягав у тому, що християнство - не частина іудаїзму, через це йому довелося зіткнутися з опозицією деяких християн. Навіть апостоли Яків і Петро не хотіли відмовлятися від іудейських вірувань і звичаїв. Деякі історики говорили, що, якби не Павло, християнство розчинилося б у іудаїзмі вже в середині першого століття.

 

Коли Павло помер, християнство знову зблизилося з законами і ритуалами іудаїзму. Але вже на початку другого століття благовестник Маркіон склав перший канон Нового Завіту. Єврейські писання були приєднані до цього Нового Заповіту. Це змусило лідерів іудео- християнства піднятися на захист іудейського спадщини. Конфлікт вилився в один з найбільших розколів в християнській історії.

 

У цей період іудео - християни привласнили собі найменування «православних» і оголосили себе єдиними справжніми християнами. Вони вважали «єретиками» всіх, хто не погоджувався з їх думками. Але в той час у православній партії ще не було канону Нового Завіту, як опори для її претензій на  православність. Спочатку вони користувалися єврейської Біблією і деякими творами першого століття. Документальних свідчень існування відомих нам сьогодні чотирьох Євангелій раніше 180 року, коли про них вперше згадує Іриней, немає. Він прийняв ці чотири Євангелія, кажучи, що має бути чотири Євангелія, оскільки є чотири вітри. Ці Євангелія були відредаговані і спотворені  православною партією в другому і третьому століттях і стали Євангеліями нашого Нового Завіту.

 

Найперший канон Нового Завіту був розроблений Маркіонне і став відомий вже в 144 році. Він містив тільки одне Євангеліє, так і називалося - Євангеліє, разом з уже відомими посланнями Павла: Галатів, 1 і 2 Коринтян, Римлян, 1 і 2 Солунян, Лаодікійцам (наше Ефесян ), Филип'ян, Колосян і Филимона. У ньому не було послань Тимофія і Тита. Ці послання отримали популярність близько 160 року, майже через століття після смерті Павла.

 

Деякі історики стверджували, що в другому сторіччі редактор або редактори  православних переконань взяли Євангеліє Маркіона і переписали його, доповнивши деякими ранніми розповідями про Ісуса, а для достовірності назвали Євангелієм від Луки. Потім воно було присвячене Феофілові, єпископу Антіохії в 140 - 160 роках. Редактор Луки визнає, що запозичив відомості з попередніх творів та усної традиції (Лк. 1:1-4).

 

У канон Маркіона входив коментар, що називався «Антитези». Його «Антитези» є найбільш раннім свідченням цього слова в християнській літературі. Щоб спростувати роботу Маркіона, « православні люди» , сформувавши так звану "католічну" ( вселенську ) церкву, і перейшли до нападу. Вже в 180 році у них було чотири Євангелія, хоча повний канон Нового Завіту з двадцяти семи книг не був складений аж до 397 року. У цей час до канону були приєднані єврейські писання, і всі разом отримало назву Свята Біблія. Ця Свята Біблія  поділялася на дві нерівні частини - Старий Завіт і Новий Завіт. Так іудаїзм був інкорпорований в християнство, а результатом стало іудейське християнство.

 

Найбільше дратувало пануючу церкву вчення Маркіона про те, що бог Ізраїля не був Отцем Небесним, Богом Ісуса. Щоб зміцнити свої позиції проти Маркіона, вони виступили з 1 Тимофія і приписали його Павлу. Це послання засуджувало все вчення Маркіона, як якщо б його спростовував сам Павло. У ньому вжито слово «антитези»: «О Тимофію бережи передання, стережися марного базікання та суперечок ( αντιθεσεις ) неправдивого розуму ( γνωσις )» (1 Тим 6:20).

 

Одним розчерком пера «православні люди» засудили вчення Маркіона «авторитетом Павла» і затаврували його як «гностика» і «єретика». Майже всі вероучительні положення 1 Тимофія ідентифікуються з антімаркіонітською полемікою другого століття. Багато дослідників вважають, що Тимофія і Тита вийшли з-під пера редактора Луки і Діянь. Якщо це справедливо, їх так само слід датувати періодом 140 - 160 років, коли Феофіл був єпископом Антіохії (Лк. 1:3; Деян . 1:1).

 

Благовісник Маркион була не гностиком, як заявляли  православні люди, а прекрасно підготовленим проповідником. Він займався євангелізацією язичників в підлеглих Риму країнах, особливо навколо Середземного моря. У нього було більше звернень, ніж у будь-якого іншого благовісника другого століття. Історія відкриває нам, що до третини християн в цих країнах були навернені Маркіоном і стали його послідовниками. Він був прекрасно начитаний в Писанні. Навіть противники визнають, що він був освіченою людиною. Для Маркіона Павло був зразком і вчителем, він вважав, що Павло був єдиним апостолом, який  дійсно розумів Ісусаа.

 

У завдання цієї статті не входить розгляд усіх вірувань і вчень Маркіона; ми будемо займатися тільки його «антитези». На жаль, Новий Завіт і Антитези Маркіона не перенесли руйнівних зусиль «православних людей». Однак вони написали про Маркіона достатньо, щоб ми дізналися, що Антитези протиставляли єврейського бога Єгову і Отця Небесного, Бога Ісуса .

 

 

                                                                          « Антитези »

 

Антитези Маркіона починалися з цитати Євангелія 3:43-44 : «Ні доброго дерева, що родило б злий плід і немає худого дерева, що родило б плід добрий, бо всяке дерево пізнається з плоду свого, бо не збирають смокви з тернини й не знімають винограду з чагарника» (Лк. 6:43-44 ). Потім він цитував Ісаю 45:7 : «Я, що світло і творю пітьму, чиню мир і лиха; я, Єгова, роблю все це». Маркіон вважав Єгову творцем темряви і зла, представленим худим древом, а добре древо, що приносить добрий плід, представляло Отця Небесного, Бога Ісуса. Для цього у Маркіона були прекрасні докази. Він повністю засновував свої докази на Писанні, порівнюючи розкриту в ньому природу єврейського бога Єгови з природою Бога Ісуса і демонструючи, що ці природи протилежні. Це протиріччя існує реально і стає очевидним , якщо уривки Старого Завіту порівняти з відповідними уривками Нового. Між єврейським племінним божеством і Богом Ісуса є протиріччя. Воно цілком очевидно і непримиренно.

 

Наступні тридцять п'ять положень антитези повністю засновані на записах Старого Завіту про ставлення Єгови до Ізраїлю та іншим народам і його вчинків. Ми вважаємо писання пророків Єгови гідними довіри і користуємося ними в тому вигляді, як вони знаходяться в Старому Завіті. Потім ми порівнюємо ці твердження з тим, що написано в Новому Завіті про Отця Небесному. Це дозволяє показати реально існуючі протиріччя ( αντιθεσεις ) між богом Ізраїлю і Отцем Небесним, Богом Ісуса .

 

 

                                                     Тридцять п'ять положень антитези 

 

1. «І створив Єгова - бог людину з пороху земного, і вдихнув у ніздрі її дихання життя, і стала людина живою душею» (Бут. 2:7 ). Єгова створив Адама за своїми власними образом і подобою. Адам нае впав, як вважає більшість християн, оскільки його непослух Творцеві, який зробив його розум і знання подібне богам, і цене було падінням. Єгова сказав в раді богів: «Ось став чоловік, немов один із нас, знаючи добро і зло; і тепер коли б не простяг він своєї руки, і не взяв з дерева життя, і не з'їв, і не став жити вічно » ( Бут. 3:22 ). Після цього Єгова прийняв заходи, щоб обмежити тривалість життя людини: «І сказав Господь: не вічне духу моєму бути у чоловікові; тому що вони плоть, і дні її будуть сто двадцять років» (Бут. 6:3). Він визнав свою помилку і розкаявся : «І розкаявся Єгова, що людину створив на землі, і засмутився Він у серці своєму» (Бут. 6:6 ). Він зрозумів свою помилку, коли побачив, що створені ним люди відображають його власну природу. Написано: «І побачив Єгова, що велике розбещення людини на землі, і що всі думки і помисли серця їх були злом повсякденно» (Бут. 6:5 ). Можна сказати, що створений Єговою людина виявилася «тріскою від колоди». Тут антитеза полягає в тому, що Бог-Отець з допомогою Ісуса Христа створює в нас нову природу. За допомогою Христа ми «зодягнулися в нову, що відновлюється для пізнання за образом Створителя її » (Кол. 3:10). Бог -Отець створює в нас нову природу, щоб протистояти природі, отриманої нами від творця.

 

2. Єгова поширює свою любов тільки на Ізраїль, тоді як Отець Небесний любить весь світ (Втор. 7:7 і 8 ; Ін . 3:16). Єгова наслав на єгиптян свого ангела смерті і вбив тисячі невинних немовлят і дітей (Вих. 11:5 і 6 ; 12:29 і 30). Одного разу він наказав ізраїльтянам: «Отже, убийте всіх дітей чоловічої статі, і всіх жінок, що пізнали чоловіка на чоловічому ложі, убийте » ( Чис. 31:17 ) .

 

Ісус сказав: «Пустіть дітей і не бороніть їм приходити до Мене, бо для таких є Царство Небесне » (Мт 19:14 ). Ісус любив дітей, а Єгова вбивав їх. Що року іудеї з  великою радістю святкують вбивство цих дітей Єговою. Вони називають це Великоднем.

 

3. «Я Єгова, бог твій, бог- ревнивець, що карає за провину батьків до третього і четвертого роду, що ненавидять мене, і що чинить милість тисячам люблячих мене і додержують заповіді мої » (Вих. 20:5 і 6 ; російська Синодальний переклад спотворений. - прим. пер.) . Якщо ми повіримо тому, що Єгова говорить тут, його мстива ненависть простягається на три або чотири покоління, тоді як його любов - тільки на одне покоління люблячих його. Це показує, що його ненависть втричі і вчетверо більше його любові! Його любов обумовлена ​​і відноситься тільки до Ізраїлю (Втор. 7:6 і 7), але любов Бога- Отця безумовна, і Він любить весь світ (Ін. 3:16).

 

4.  Єгова наказав Мойсеєві домогтися у фараона дозволу віддалитися з ізраїльтянами на три дні в пустелю, щоб принести жертву своєму богові (Вих. 5:3). Це було брехнею, оскільки Єгова планував назавжди вивести свій народ з Єгипту в землю обітовану. Як щодо «не свідкуй неправдиво» (Вих. 20:16 )? Єгова бреше, але Богу Нового Завіту - «неможливо збрехати» (Євр. 6:18 ).

 

5. Єгова вводив в оману своїх пророків (Єр. 4:10 і Іез.14 : 9). Однак Ісус сказав про Отця: «слово Твоє істинно» (Ін. 17:17). "Бо всі обітниці Божі в Ньому " так "і  Йому" амінь ", - в славу через нас» (2 Кор 1:20 ) . Отже, згідно Біблії, Бог, який не може брехати, безумовно не той же, хто вводить в оману і бреше.

 

6. Першу брехню, про яку ми знаємо, Єгова сказав ще Адаму в раю: «а від дерева пізнання добра і зла, не їж від нього, бо в день, в який ти скуштуєш від нього, смертю помреш » (Бут. 2:17 ). Адам з'їв від дерева і не помер того ж дня, але прожив ще дев'ятсот тридцять років і породив синів і дочок ( Бут. 5:4 і 5 ). Фундаменталісти складають про нього різноманітні небилиці!

 

7.  Щось дуже цікаве міститься в 3 Книзі Царств : «І сказав Міхей: Послухай Єгови: я бачив Єгову, що сидить на престолі, і все небесне військо стояло при ньому, по праву і по ліву руку його, і сказав Господь: хто схилив би Ахава, щоб він пішов і впав в Рамофі галаадському? І один говорив так, а той говорив так і вийшов дух, і став перед лицем Єгови і сказав: я схилю його. І сказав йому Господь: чим?» ( 3Цар. 22:19-21). Цей уривок триває словами: «Він сказав: Я вийду й стану духом неправди в устах усіх його пророків. Єгова сказав : ти схилив його і виконаєш це; піди і зроби так. І ось, тепер попустив Єгова духа неправди в уста всіх оцих пророків, а Господь говорив на тебе лихе » (3Цар. 22:22 і 23).

 

Це дуже детальний розповідь про те, як Єгова і його рада, «початку і влади », зібралися і склали змову проти царя Ахава. Весь уривок нагадує сходку мафіозі, які обговорюють, як вбити свою жертву. Єгова знову підтверджує заяву, що він творець зла.

 

8. Єгова також порушив фарисеїв які подібним чином обговорювали смерть Ісуса; він «засліпив їх очі і скам'янив їх серце, щоб не побачили очима, і не розуміли серцем, і не звернулися» (Ін. 12:40; російська Синодальний переклад спотворений. - Прим. пер.), внаслідок чого фарисеї, перебуваючи під впливом Єгови і, використовуючи його Закон, склали план, як вбити Ісуса. Навпаки, Ісус сказав: «Син Людський прийшов не губити душі людські, а рятувати. І пішли вони в інше село» (Лк. 9:56 ).

 

9. Єгова наслав злого духа на царя Саула, щоб він зненавидів Давида і спробував убити його (1Цар. 18:10 ). Але Бог Ісуса дає нам Святого Духа без міри. Плоди Його Духа це «любов, радість, мир, довготерпіння, добрість, милосердя, віра , лагідність , стриманість». ( Гал. 5:22 ).

 

10. Єгова ненавидів своїх ворогів і вбивав їх. Навпаки, Ісус сказав: « любіть ворогів ваших, хто ненавидить вас» (Лк. 6:27 ).

 

11. Єгова запеклим фараона, щоб він не дозволив ізраїльтянам піти. Це було зроблено для того, щоб завдавати єгиптянам все більше і більше страждання (Вих. 4:21 і 9:12). Але коли Ісус побачив хвороби і страждання людей, «Він зглянувся над ними, бо були вони змучені та розпорошені, як ті вівці , що не мають пастуха» (Мф. 9:36 ).

 

12. Єремія, молячись Єгові, називає його обманщиком, оскільки він «тільки спокушав народ цей та Єрусалим, кажучи:  "мир буде у вас"; а меч доторкнувся до душі» ( Єр. 4:10 ; російська Синодальний переклад спотворений. - Прим . пер.). «Я Єгова. І якщо пророк буде спокушений і скаже слово так - я, Єгова, звабив цього пророка» ( Єз. 14:9; російська Синодальний переклад спотворений. - Прим. Пер.). Навпаки, «милість та правда з'явилися через Ісуса Христа», Який сказав про Отця : «слово Твоє є істина" (Ін. 1:17 і 17:17).

 

13. Закон Єгови встановлює, що впав у перелюбство повинен бути відданий смерті ( Лев. 20:10). Ісус сказав жінці, спійманої в перелюбстві: «Я не засуджую тебе; іди і більше не гріши» (Ін. 8:11 ).

 

14. Сорок дві дитини дражнили Єлисея, називаючи його «плішивим», і він прокляв їх ім'ям Єгови, який потім послав з лісу двох ведмедиць, які їх розтерзали. Єдиний їх злочин полягав у тому, що вони сказали правду: Єлисей дійсно був плішшю ( 4Цар. 2:23 і 24 ). Навпаки, Ісус сказав: «благословляйте тих, хто проклинає вас, хто ненавидить вас, і моліться за тих, вас і гонять вас» (Мф. 5:44 ).

 

15. Один ізраїльтянин був убитий через суботи Єгови; він збирав хмиз для вогнища, щоб його дружина змогла приготувати їжу для сім'ї. Це безглузде вбивство демонструє жорстокість яка не знає жалю Закону Єгови (Чис. 15:32-35). « Відкидає Закона Мойсея, при двох або трьох свідках, без милосердя карається смертю» (Євр. 10:28 ). Навпаки, Писання говорить про Бога Ісуса: «Бог, багатий милістю» (Еф. 2:4). Єврейський Бог нещадний, тоді як Бог Ісуса багатий милістю.

 

16. Єгова не був всезнаючим, оскільки йому довелося покликати Адама: «Де ти ?» (Бут. 3:9 ). Йому довелося питати у Каїна, де Авель, і у Авраама, де його дружина Сара, хоча вона перебувала поблизу, в шатрі (Бут. 4:9 і 18:1 і 9) . Йому довелося особисто спуститися в Содом, щоб на місці переконатися, що все так погано, як він чув (Бут. 18:21 ). Єгова не знав, що відбувалося, поки не переконався особисто; його передбачення майбутніх подій було слабким. Бог - Отець знає прийдешні події, навіть якщо Ісус чогось не знав (Мф. 24:36 ). Бог -Отець -  Знання , а Єгова - ні.

 

17. Єгова навчав ізраїльтян любити своїх ближніх і ненавидіти ворогів, але Ісус сказав: «А Я кажу вам: любіть ворогів ваших, благословляйте тих, хто проклинає вас, хто ненавидить вас, і моліться за тих, вас і гонять вас, щоб синами Отця вашого Небесного, що наказує сходити сонцю Своєму над злими й над добрими, і дощ посилає на праведних і неправедних» ( Мт. 5:44 і 45). Ісус сказав, що Отець Небесний любить своїх ворогів і благотворит ім. Старий Завіт повідомляє прямо протилежне про Єгову, який ненавидів своїх ворогів і часто вбивав їх.

 

18. Єгова наслав на свій народ отруйних змій, і багато хто загинув. Це стало покаранням за те, що вони говорили проти нього (Чис. 21:6 ). Також коли ізраїльтяни були незадоволені манною, «гнів Єгови запалився на народ, і вразив Єгова народ дуже великою поразкою». Ця виразка стала проявом гніву Єгови. Зі злості він послав ізраїльтянам заражених перепелів, і багато з них померли (Чис. 11:33 і 34). Ці злочини були вчинені не Гітлером, Пол Потом або Саддамом Хусейном, а Єговою, богом Ізраїлю. Ісус сказав: «Чи є між вами така людина, яка, коли син його попросить у нього хліба, подав би йому камінь?» ( Мт. 7 : 10 ). Бог -Отець благословляє, а не насилає зло, як Єгова .

 

19. Єгова хвалиться, що він - творець темряви (Іс. 45:7 ); він розпростер темряву над землею Єгипту, але про Бога Нового Завіту сказано: «Бог є світло, і немає в Ньому ніякої темряви» (1 Ін. 1:5). Це знову показує, що творець темряви Єгова не був і не міг бути Отцем Небесним, в Якому «немає ніякої тьми» .

 

20. Згідно із Законом Мойсея слід було приносити клятви, але Ісус сказав: «Ще ви чули, що сказано: Не клянись неправдиво, але виконуй клятви свої перед Господом. А Я вам кажу не клястися зовсім. Але буде слово ваше: так, так; ні, ні; що понад цього, то від лукавого» (Мт. 5:33 і 37). Чи справді Ісус сказав, що клятви, яких вимагає Єгова, вказують на нього, як на лукавого?

 

21. У Нагірній проповіді (Мф. 5) Ісус вчить всупереч Закону Мойсея щонайменше в шести випадках. Один з них - «око за око, і зуб за зуб» (Лев. 24:20 і Мф. 5:38-39); Ісус сказав: «не противитись злому».  Новий Завіт вчить не мститися: «Нікому не платіть злом за зло, дбайте про добре перед усіма людьми» (Рим. 12:17 ), а Єгова завжди шукає помсти!

 

22 . Ісус сказав про Отця: «послав Мене, Сам засвідчив про Мене. А ви ні голосу Його не чули, ні виду Його не бачили» (Ін. 5:37 ). Іоанн сказав: «Бога не бачив ніхто ніколи» (Ін. 1:18 ; 1Ін. 4:12). Єгову, якщо вірити Старому Завіту, бачили і чули кілька разів: «І говорив Єгова з Мойсеєм лицем до лиця, як говорить хто до друга свого » (Вих. 33:11). Мойсей також бачив його. Єгова був бачимо, але Бог- Отець є Дух незримий.

 

23. «Не будете їсти жодного падла приходькові, що в брамах твоїх, віддай її, він їстиме його, або продаси чужинцеві, бо ти народ святий Єгови, бога твого» (Втор. 14:21). Згідно Єгові, ізраїльтяни не повинні їсти ніякої зіпсованої їжі, але віддавати або продавати її прибульцям і мандрівникам; Ісус сказав: «як хочете, щоб з вами чинили люди, так і ви чиніть з ними» (Лк. 6:31 ).

 

24. Єгова насилав на людей проказу (Чис. 12:10), а Ісус зціляв прокажених (Лк. 17:12 і 13).

 

25. Єгова закликав пророка Ісаю і доручив йому ввести ізраїльтян в оману і примусити їх згрішити, щоб потім покарати їх за цей гріх (Іс. 6:9-11 ). Він також сказав Єзекеїлю: «Я Єгова. І якщо пророк буде спокушений і скаже слово так - я, Єгова, звабив цього пророка» ( Єз. 14:9 ; російська Синодальний переклад спотворений. - Прим. Пер.). Але Ісус закликав апостола Павла, щоб «відкрити очі їм, щоб вони звернулися від темряви до світла і від влади сатани до Бога» (Дії 26:18 ). «Даси Йому ім'я Ісус, бо Він спасе людей Своїх від гріхів їхніх» (Мф. 1:21 ). Єгова примушує людей згрішити, тоді як Ісус рятує людей від їх гріхів.

 

26. «Хто є цар слави? - Єгова міцний і сильний, Єгова, що потужний в бою» (Пс. 23:8). Для ізраїльтян Єгова був богом війни, він вів їх у битви і наказував винищувати тисячі людей тільки тому, що вони не були ізраїльтянами. Але Бог Ісуса і Павла - «Бог миру» (Рим. 15:33 і 16:20; 2 Кор . 13:11 ; Філ . 4:9). Ісус був миротворцем, і Його служителі НЕ билися за Нього (Ін. 18:36 ).

 

27. «Я Єгова, це - моє ім'я, і не дам слави моєї іншому» (Іс. 42:8 ). Ісус, молячись Отцю, сказав: "І тепер прослав мене Ти, Отче, у Тебе Самого славою, яку Я мав у Тебе раніше буття світу» (Ін. 17:5 ); «славу, яку Ти дав Мені, Я дав їм: щоб були одно , як Ми єдині " (Ін. 17:22 ). Ревнивий Єгова (Вих. 34:14) не віддасть своєї слави іншому, але Отець Небесний дав Свою славу Ісусу (Ін. 17:5 ). Антитеза тут дуже ясна .

 

28. Мойсей послав дванадцять підглядачів, щоб розвідати землю обітовану, і, коли вони повернулися, десять з них дали правдивий звіт, кажучи, що дуже небезпечно вторгатися в країну, населену гігантами, що їх міста добре укріплені і приготовлені до війни. За цей правдивий звіт проти них запалився гнів Єгови. Єгова вважав його сумнівом у його здатності виграти битву й убив десять підглядачів. Потім «слава Господня появилася в скинії заповіту всім Ізраїлевим синам», показуючи схвалення вбивства десяти підглядачів за те, що вони сказали правду ( Чис. 14:6-10 ). Цікаво відзначити, що з тих самих причин, про які говорили десять підглядачів, вторгнення було на час відкладено. Антитеза така, що Єгова вбивав людей, тоді як Ісус сказав: «Син Людський прийшов не губити душі людські, а спасати» (Лк. 9:56 ).

 

29. «Коли вони ще не народилися і не зробили нічого доброго чи злого, Якова я полюбив  а Ісава зненавидів» (Рим. 9:11 і 13 ; Мал . 1:2 і 3). Єгова зненавидів Ісава ще до його народження, до того, як він зробив що-небудь добре чи зле. У Новому Завіті немає жодного вірша, який говорить або хоча б натякає, що Отець Небесний може ненавидіти кого б то не було. Про Нього сказано: «Благословен Бог і Отець Господа нашого Ісуса Христа, Отець милосердя й Бог потіхи, що втішає нас у всякому горю нашому, щоб і ми утішати тих, що у всякому горю, потіхою, якою утішаємось!» (2 Кор 1 : 3 і 4); «Бог є любов, і хто перебуває в любові, перебуває в Бозі, і Бог у ньому» (1Ін. 4:16 ).

 

30. Єврейська Біблія описує кілька випадків, коли Єгова приймав рішення і пізніше розкаювався в них. Ось лише деякі:

 

«І розкаявся Єгова, що людину створив на землі, і засмутився Він у серці своєму» (Бут. 6:6 );

«І було слово Єгови до Самуїла таке: Шкодую, що Я настановив Саула царем, бо він відвернувся від мене і слова мого не виконував » (1Цар. 15:10 і 11);

«І побачив бог справи їх, що вони звернулися з своєї дороги, і пошкодував бог про лихо, про яке говорив, що їм учинить, і не навів» ( Іона 3:10 );

«І Єгова розкаявся у злі, яке думав зробити народу своєму» (Вих. 32:14; російська Синодальний переклад спотворений. - Прим. Пер.).

 

Отець Небесний не допускає помилок або промахів, і Йому не в чому каятися. Помиляється Єгова, але не Отець Небесний.

 

31. Ісус обрав дванадцять апостолів. Всі вони були наставлені в іудейської релігії, знали, як поклонятися і молитися своєму богу Єгові. Але Ісус змінив це, сказавши: « Моліться так: Отче наш, що єси на небесах!» (Мф. 6:9). Чому Ісус змінив адресата молитви? У Євангелії Ісус молиться кілька разів, і не тільки Сам звертає Свої молитви до Свого Отця Небесного, але і нас вчить чинити так само. Молячись Отця Небесного, Ісус називає Його «єдиним істинним Богом» (Ін. 17:3). Ісус ніколи не молився Єгові, оскільки той не був єдиним істинним Богом. Павло підтверджує це, кажучи: «але у нас один Бог Отець, що з все, ми ж для Нього, і один Господь Ісус Христос, що все, і ми Ним» (1 Кор 8:6 ).

 

32 . Коли Ісус розмовляв з самарянкою біля криниці Якова, вона сказала Йому: «Батьки наші поклонялися на цій горі, а ви кажете, що місце, де потрібно вклонятись, знаходиться в Єрусалимі» (Ін. 4:20).  Дуже цікава відповідь Ісуса: «Ісус говорить до неї: Повір Мені, що надходить година, і тепер , коли ні на горі цій, ані в Єрусалимі будете поклонятися Батькові; але справжні шанувальники будуть Отцеві в дусі та в правді, бо таких прихильників Отець Собі прагне» (Ін. 4:21 і 23; стих 22 є пізньою вставкою. - прім.пер .). Її батьки покланялися золотому теляті на горі Гаризим, а іудеї поклонялися Єгові в Єрусалимі. Ісус сказав, що Отцю Небесному не поклоняються ні в одному з цих місць. Він сказав це дуже ясно; Отець Небесний це не золотий тілець і не Єгова .

 

33. Писання говорить нам, чому іудеї відкинули Ісуса: «тому не могли вони вірити, що, як ще сказав Ісая, він (Єгова) засліпив їх очі і скам'янив їх серце, щоб не побачили очима, і не розуміли серцем, і не звернулися » ( ін . 12:39-40; російська Синодальний переклад спотворений. - прим. пер.); бог іудеїв засліпив їх, щоб вони не змогли увірувати в Ісуса. Павло сказав: «ніхто з володарів цього віку не пізнав; коли б бо пізнали, то не розп'яли б Господа слави» (1 Кор 2:8). Єгова був богом іудейського світу (еону), і Павло сказав про нього: «бог цього віку засліпив розум, щоб для них не засяяло світло Євангелії слави Христа» (2 Кор 4:4). Ісус сказав, що Його служінням було відкрити очі сліпим і повернути їм зір, благовістя Павла повинно було «відкрити очі їм, щоб вони навернулись від темряви до світла» (Дії 26:18 ).

 

Виникає питання, навіщо Єгова засліпив іудеїв, якщо Ісус був його сином і його обітованим Месією?

 

Ісус сказав: «Тепер суд цьому світові Князь світу цього буде вигнаний геть» (Ін. 12:31 ). І ще: «йде князь світу цього, а в Мені не має нічого» (Ін. 14:30). Також і Павло сказав: «бог цього віку засліпив розум невіруючих» ( 2Кор.4 : 4).

 

Зауважте: я прекрасно обізнаний про поширеному вченні, нібито «князь світу цього», про який говорить Ісус, і "бог віку цього ", якого згадує Павло, це сатана. Застосувати таке тлумачення до цих віршів дуже важко. Біблія ніде не говорить, що сатана це бог або правитель світу. Світ, до якого зверталися і Ісус, і Павло, був іудейським світом, в якому богом і правителем був Єгова. Християни заявляли, що вони монотеїстів, але, визнавши сатану богом, вони опинилися б політеїстами!

 

Вкрай непослідовно було б вірити у всемогутність Бога і в той же час вірити, що сатана це інший, що змагається бог, здатний подолати наміри Бога - Отця. Те, що Ісус сказав в (Ін . 12:31 і 14:30), Він сказав про Єгові і його раді, тих самих «засадах і владах», владиках іудейського світу, яких невдовзі належало скинути. Апостол Павло підтверджує це, коли пише: «знищивши рукописання на нас, що наказами було проти нас, Він із середини взяв його та й прибив його на хресті, роззброївши влади й почав і властей, сміливо їх вивів на посміховисько, перемігши їх на хресті» (Кол. 2:14 і 15). Зіткнення, про який тут говорить Павло, стає зрозумілим, якщо ми визнаємо той факт, що Біблія показує Єгову як бога ангелів і голову ради богів, відомих як «початок і влада або  князі ангельські». Єгова заявляє, що він «бог богів» (Нав. 22:22). Однак з Писання ми знаємо, що Єгова просто ангел (Вих. 2:2 і 4; Деян. 7:30 , 32 , 35 і 38). Єгова це ангел, племінний бог євреїв, і тому він не має нічого спільного з Отцем Небесним, Якого явив Ісус.

 

34. Нам кажуть, що ми повинні розглядати Старий Завіт як прогресивне одкровення. Це означає, іншими словами, що з плином часу бог в Старому Завіті розкривається більш повно. Для ненаученних це може прозвучати як хороша апологія, але таку апологію не підтримує сам Старий Завіт. Для прикладу візьмемо останню книгу Старого Завіту: «Я - Єгова, я не змінююся» (Мал. 3:6 ). Отже, він незмінний! Для кращого підтвердження свого кепського вдачі Єгова каже: якщо ви не послухаєте і не покладете до серця, щоб віддавати славу імені моєму, говорить Єгова Саваот, то я пошлю на вас прокляття, - і продовжує: « і прокляну благословення ваші, і вже проклинаю, і розпорошу нечистість на ваших обличчях, нечистість свят ваших, і до неї вас разом з ним» (Мал. 2:2 і 3). Можете ви уявити, що Ісус приписав би Отцю Небесному подібне вульгарне заяву? ! Будь мисляча людина здатна побачити, що з плином часу Єгова залишається незмінним. Його природа і характер одні й ті ж на всьому протязі Старого Завіту. Можна зрозуміти, чому Маркіон відкинув Старий Завіт, і чому Павло сказав про нього: «засліпилися їхні бо те саме покривало (сліпоти - авт.) Дотепер залишається незняте в читанні Старого Заповіту, бо зникає воно Христом» (2 Кор 3 : 14 ). Павло вважав себе служителем Нового Завіту (2 Кор 3:6).

 

Отже, згідно апостолу Павлу, читання Старого Завіту засліплює і не дозволяє побачити Христа. Грунтуючись на затвердження Павла, Старий Завіт неможливо вважати християнським Письмом. Він розповідає про самозакоханого і мстивого ангела, бога війни, хвалиться тим, що він «Ревнивець » і «творець зла». Ми можемо прийти тільки до одного висновку - Старий Завіт і його бог не можуть мати місця ні в християнській Біблії, ні в християнській вірі. Зрозуміло, чому Маркіон і багато християн минулого не брали ні Старого Завіту, ні його бога. Старий Завіт спочатку не був частиною християнського канону; до Нового Заповіту його приєднали іудаізатори в другому і третьому століттях.

 

35. І останнє - по порядку, але не за значенням. Ісус сказав: « Передав Мені Отцем Моїм, і ніхто не знає Сина, крім Отця, і Отця не знає ніхто, окрім Сина, та кому Син хоче відкрити» (Мф. 11:27 ). Згідно Ісусу, Отець Небесний не був відомий у світі, поки Він не відкрив Його. Ісус раз і назавжди встановив і підтвердив, що Отець Небесний не був відомий Старого Заповіту. Все, що ми знаємо про Отця Небесному, ми прочитали в Новому Завіті. Тому Єгова Старого Завіту не був і не міг бути істинним Богом, Отцем Небесним.

 

 

                                                       Чи був Ісус месією Єгови?

 

У пошуках відповіді на це найважливіше питання ми повинні звернутися до Нового Заповіту і подивитися, чи можна знайти в ньому підстави для вчення, що Ісус це месія Єгови. Чи відповідає Ісус умовам, встановленим Старим Заповітом для месії ?

 

Ось одне з пророцтв про іудейському месії:

 

«І буде останніми днями, буде гора дому Господнього на шпилі гір, і піднята над пагорбами, і полинуть до неї всі народи», «І підуть численні народи та й скажуть: Ходіть та зберімось на гору Єгови і до дому Якового, і він буде навчати доріг своїм, і будемо ходити стежками його, бо вийде з Сіону Закон і слово Єгови - з Єрусалиму. І буде він судити багато народів, і викриє багато племен у далечині і перекують мечі свої на орала і списи свої - на серпи; не здійме народ на народ меча, і не будуть навчатись війни» (Іс. 2 і Мих . 4 ).

 

                                                    Виконав Чи Ісус це пророцтво ?


1. Хіба всі народи прийшли в Єрусалим і вклонилися Єгові?

2. Хіба Закон Єгови був нав'язаний всім народам?

3. Хіба Ісус припинив всі війни , так само як і виготовлення і застосування зброї?

4. Хіба Ісус військовою силою встановив мир у всьому світі?

 

Ісус не був політичним діячем, Він ніколи не здійснював нічого з перерахованого і не прагнув зробити це. Говорячи про владу і релігії Єгови, Він сказав: «Ось ваш дім зостається порожній» (Мф. 23:38). Він також сказав: «Виноградна лоза була посаджена крім Отця, і вона не міцна, вона буде вирвана до свого кореня, вона загине» (Євангеліє від Фоми, 40). Влада Єгови була вирвана і знищена в 70 році н. е.. Оскільки християнство юдаїзувати, багато християн моляться про прийдешнє виконанні цього пророцтва. Це ніщо інше, як помилкова надія, заснована на пережитки іудаїзму, що проникли в християнську віру і чужих вченню Ісуса.

 

Слово «месія» зустрічається в Новому Завіті всього двічі (Ін. 1:41 і 4:25). Євангеліє від Іоанна в його сучасному стані є результатом спотворення іудео - християнськими лідерами у другому столітті. Вони змінили грецьке слово ХРНΣТОΣ (благий) на ХРIΣТОΣ ( помазаник ), грецький еквівалент єврейського слова «месія», тим самим перетворивши Ісуса в іудейського месію. Ісус названий ХРНΣТОΣ в деяких грецьких рукописах Нового Завіту четвертого століття. Віруючі в той час називалися ХРНΣTIANOI, а не ХРIΣTIANOI, тобто послідовниками Благого, а не послідовниками месії.

Поза всяким сумнівом, Ісус ясно відкрив, що прийшов не для того, щоб реформувати і оживити іудаїзм чи встановити для Єгови земне царство. Він прийшов не для того, щоб пришити нову латку на старий одяг, не для того, щоб налити нове вино в старі міхи (Мф. 9:16 і 17). Ісус передрік руйнування храму і крах іудаїзму, які повинні були відбутися ще за життя деяких з Його слухачів. У 70 році це пророцтво виконали римські легіони .

 

Ісус нічого не говорив про Своє повернення для встановлення матеріального царства. Він сказав: «Моє Царство не від світу цього; якби від світу цього було Царство Моє, то служба Моя воювала б за Мене» (Ін. 18:36 ). Служителі Єгови були войовничі, але, згідно Ісусу , Його служителі не воїн і не повинні битися. Справжня антитеза!

 

Вражає, що сьогодні більшість християн привчене не бачити парадоксу між богом Старого Завіту і Богом Нового. Вони стали «іудео- християнами», не бачачи протиріччя у вірі в Бога, Який одночасно і благ і злий. Вони постійно вибачають злісні дії Єгови. Павло прямо говорив іудео-християнам в Галатії, що вони «такі нерозумні і спокушені» (Гал. 3:1-3 і 5:4). Він також вважав іудаїзм гноєм (Фил. 3:8).

 

 

Підводячи підсумки цим антитезам, ми дізнаємося, що:

 

Бог - Отець є Любов (1Ін. 4:8 і 16),

а ім'я Єгови - «Ревнивець» (Вих. 34:14 );

«Любов не знає ревнощів» (1Кор. 13:4 ).

Любов і ревнощі не можуть співіснувати в одному Бозі.

 

Ісус сказав, що добрі й погані плоди не можуть рости на одному дереві (Лк. 6:43-44). Він також сказав про Своє Бога: «Ніхто не благий, тільки один Бог» (Мф. 19:17 ). Але єврейська Біблія стверджує, що Єгова є творцем темряви і зла, що він вельми ревнивий, що він брехав своїм пророкам і винищив тисячі людей, включаючи дітей.

 

Грунтуючись на приголомшливих свідоцтвах Біблії, ми повинні визнати, що бог Ізраїлю це бог війни і що Отець Небесний це Бог любові та миру. Ісус - миротворець, а месія іудеїв - воєначальник; тому Ісус не був і не міг бути месією Єгови!

 

Ісус не виконав умов, необхідних, щоб вважатися месією Єгови. Це й не було Його метою і Його прагненням. Ісус не виступав від імені мстивого бога війни, зла, ненависті і ревнощів. Ісус відкрив Свого Бога  - Отця, Який був невідомий світу, поки Ісус не явив Його (Мф. 11:27 ). Тому Отець Небесний і не згадується в Старому Завіті.

 

Благовісник Маркіон написав свої Антитези на основі порівняння цих та інших фактів, що містяться в Старому і Новому Завітах. Сьогодні наші Біблії продовжують демонструвати всі ті ж протиріччя між Єговою і Отцем Небесним, і ці протиріччя неможливо розв'язати.

 

Отже , залишається істина: Хоча і є так звані боги чи на небі, чи на землі, так як існує багато богів і багато панів, - але у нас один Бог Отець, що з все, ми ж для Нього, і один Господь Ісус Христос, що все, і ми Ним, « але не у всіх таке знання» (1Кор. 8:5 , 6 і 7). Труднощі в тому, що нам, християнам, іудео- християнство настільки промило мізки, що ми вже не схожі на тих святих, які « прийняли з повним запалом, і Писання, чи так воно » (Дії 17:11).

 

Автор - Керол Бірбауер

                                                                       
Бібліографія


Найбільше відомостей отримано зі Старого та Нового Завітів Біблії;
History of the Christian Religion to the Year Two Hundred - Charles Waite;
Fragments of a Faith Forgotten - G. R. S. Mead;
Marcion, The Gospel of the Alien God - Adolf von Harnack;
Heretics-The Other Side of Christianity - Gerd Ludemann;
Marcion: On The Restitution of Christianity - R. Joseph Hoffmann;
Marcion and the New Testament - John Knox;
Marcion - Robert Smith Wilson;
The Heretics - Walter Nigg;
Divine Love and the Creation of Evil - Ray Embry;
Schaff-Herzog Encyclopedia of Religious knowledge;
твори Деніела Махара були великою підтримкою;
ми не згадуємо багато інших джерела, використані в цій роботі.