3,8 — 4,5 мільярда років назад

Учені віднайшли можливість позаземного походження життя

Європейські і американські учені знайшли на метеориті молекули, що містять ДНК і РНК живих організмів, що є свідченням позаземного зародження життя, стверджують дослідники. Робота учених опублікована в журналі Earth and Planetary Science Letter, пише Кореспондент.

Вивчивши хімічний склад метеорита Марчісон, що впав в Австралії в 1969 році поряд з містом Марчісон, експерти виявили, що серед  інших речовин на Марчісоні присутні урацил і ксантин. Ці азотисті речовини виступають в ролі попередників при синтезі молекул нуклеїнових кислот - ДНК і РНК, - що є носіями генетичного матеріалу.

Дослідники вирішили перевірити, яке походження мають ці ключові для утворення життя молекули. Походження матеріалу метеоритів можна встановити за допомогою радіовуглецевого аналізу - оцінки співвідношення ізотопів тих або інших елементів.

В даному випадку учені визначали наявність важкого ізотопу вуглецю 13C, який утворюється переважно поза Землею. Вони встановили, що урацил і ксантин з Марчісона містять 44,5 і 37,7 відсотків важкого вуглецю, відповідно.

Отримані результати свідчать про те, що азотисті речовини, виявлені на метеориті, утворилися не на нашій планеті. Провідний дослідник Зіта Мартінс з Імперського коледжу Лондона стверджує, що дана робота може мати величезне значення для розуміння процесів зародження і еволюції життя на Землі.

Вважається, що примітивні живі організми утворилися на нашій планеті в період між 3,8 і 4,5 мільярда років назад. В цей час на Землі спостерігалася висока метеоритна активність. Тому азотисті речовини або інші молекули, необхідні для утворення ДНК або білка могли бути занесені на Землю яким-небудь космічним об'єктом

Таким чином, раннє життя могло бути створене на основі життя з іншої планети.

Джерело:
http://expres.ua/news/2016/06/10/189431-ucheni-dovely-pozazemne-pohodzhennya-zhyttya