Неандертальці вимерли через голод та холод — Вчені

Американські антропологи, вивчивши в печерах Франції залишки тварин, зробили висновок, що неандертальці вимерли через зміни клімату.

Фахівці, які опублікували своє дослідження в науковому виданні Journal of Human Evolution, припустили, що причиною вимирання неандертальців все-таки стала зміна клімату, спровокована виверженням супервулкану. Хоча тіла неандертальців, судячи з усього, були більш пристосованішими до холоду, ніж у Homo sapiens, вони не змогли впоратися з іншою проблемою, яку похолодання з собою принесло — скорочення кількості дичини.

Науковці вважають, що глобальне похолодання призвело до різкого скорочення їжі і неандертальцям, щоб вижити, довелося витягати з наявних тварин максимум калорій і енергії, в тому числі і висмоктуючи кістковий мозок. Саме голод, що виник через похолодання, і міг стати основною причиною вимирання цих древніх людей.

Під час розкопок фахівці виявили незвичайну западину, яка була оточена залишками багать. Вчені вважають, що в них неандертальці кидали розпечене каміння для нагріву води. Також вчені припустили, що стародавні люди могли ділити печеру на зони для сну та зони для прийому їжі. Біля виходу з печери фахівцями знайдено велику кількість кісток. Тут розміри вогнищ були більшими. Вчені вважають, що це місце неандертальці використовували як смітники.

Джерело:
http://new-s.com.ua/nayka/neandertaljci_vymerly_cherez_holod_ta_golod_05834.html