4,5 млрд років тому

Гіпотеза появи Місяця

Геофізикам вдалось найти нове підтвердження гіпотези появи Місяця. Вони вважають, що супутник був утворений через зіткнення Землі із планетою Тейя.

Про дану теорію говорили ще у 70-х роках минулого століття. Припускають, що Місяць утворився 4,5 млрд років тому через зіткнення Землі із планетою, яка за розмірами нагадувала Марс. Супутник сформувався з уламків. Про це свідчить хімічний склад Землі та супутника. Також слід зазначити, що він не має залізного ядра.

Але формування супутника не відбулось без матерії Тейі. А якщо брати до уваги склад Місяця та Землі можна припустити, що інша планета, яка брала участь у зіткненні мала ідентичний хімічний склад із Землею. Проведені дослідження дозволили звести відповідну ймовірність до 1%.

Наразі науковці провели нові дослідження, які підвищили вищезгадану цифру до 20–40%. Геофізики пояснили, що схожість хімічного складу двох планет можна пояснити тим, що вони деякий час знаходились на однаковій відстані від Сонця, та в близьких ділянках протопланетного диска. Тому вони самі утворились з однієї і тієї ж матерії.

Джерело:
http://pinu.com.ua/novyny/astronomiya/15-04-15/vcheni-rozkryly-tayemnycyu-vynyknennya-misyacya